Jóga pro děti ve věku 6-10let


Nabízíme cvičení jógy pro děti. U nás není třeba vyhrávat a být nejlepší, spíše jde o to, aby se děti cítily uvolněně a radostně.

Jogové cvičení pro děti postihuje celkový rozvoj osobnosti - psychický, psychosomatický i sociální. Jednotlivé pozice jsou jak protahující, tak posilující. Obsahují cvičení rovnováhy i cviky zaměřené na soustředění a pozornost.

Cvičení jógy pro děti je především cvičení pro radost. Jogová cvičení se všeobecně liší od ostatních pohybových aktivit, které zatěžují svaly většinou dynamicky s rychlými stahy kosterního svalstva. Jóga je zaměřena na protažení nebo posílení svalů a jejich následném uvolnění. U nás se nesoutěží, nejde o to, kdo je lepší, nejde o výkon, o vítězství , nejde o to, kdo je první, tak jak nás to učí školský systém a současná doba. Především jde o uvolnění a radost z pohybu. Rozvíjíme smysl pro rovnováhu a koordinaci. Cvičením podporujeme kreaktivitu a představivost, která je dětem vlastní. S respektem na jejich jedinečná těla nenutíme děti setrvávat dlouho nehybně v pozicích. Děti si začnou všímat i svého dechu.

Cvičení v souladu s dechem zdokonaluje soustředění. A co víc, začnou si všímat ,jaké mají držení těla, jak sedí. Hravým cvičením jogy se učí děti zbavovat napětí, učí se správně dýchat i relaxovat. Ze své dlouholeté praxe se cvičením s dětmi poznávám, jak je pro některé děti zpočátku těžké naučit se uvolnit, relaxovat, ale postupným opakovaným procvičováním si oblíbí relaxaci čím dál tím víc. Pomocí jógy upevňujeme v dětech etické a morální zásady, kázeň, snažíme se být kamarády, pomáhat si.

Důležité je PŘIJÍT, ZŮČASTNIT SE, CVIČIT PRO RADOST, PROTÁHNOUT SI SVÁ ZÁDÍČKA, POTĚŠIT SRDÍČKA, UVOLNIT SE.

Nyní něco o mně:

Jmenuji se Dana Lutonská. Jsem dlouholetá učitelka II.třídy klasické jógy, se zařazením prvků různých jógových škol. Zařazuji do mých cvičení hathajogy pro dospělé i prvky čchi kungu, ajurvédy, lunární jogy, prvky zdravotního cvičení např.pánevního dna. S jogou pro děti jsem začala před mnoha léty v zájmových kroužcích pro děti na základních školách, kde jsem učila. Práce s dětmi různých věkových skupin mě nutila hledat inspiraci kromě jógy pro dospělé, přímo v potřebách samotných dětí, i na různých certifikovaných seminářích zaměřených na dětskou jógu. Starodávné učení jógy mi vždy doplňovalo studium moderní psychologie.

Pokud chcete své dítě přihlásit, vyplňte prosím přihlášku a přineste ji na cvičení.

Zpět na hlavní stránku